Narodowe Czytanie „Balladyny” w grudziądzkim Ekonomiku!
Uczniowie z naszej szkoły podjęli się przeczytania fragmentów „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Posłuchajcie romantycznej opowieści o żądzy władzy - nagranie w linku: https://drive.google.com/file/d/1Hgtyu_npf0dg59WULRlkQZ3V59nvhzzO/view?usp=sharing

W naszej szkole ruszyła akcja czytania bajek. Uczniowie kl. I „a” czteroletniego Technikum Ekonomicznego postanowili umilić czas maluchom ze Szkoły Podstawowej nr 1. Pierwsze spotkanie miało miejsce 29 października. Wówczas Weronika i Wiktoria przeczytały dzieciom fragmenty lektury „Pinokio”. Ponadto było mnóstwo konkursów, nagród i słodkości. Czas, na pewno, upłynął bardzo miło, ponieważ na buziach dzieci nieustannie gościł uśmiech.
Spotkania realizowane są w ramach programu „Za górami, za lasami…”. Zwieńczeniem spotkań będzie przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy III „d”, do którego już teraz, intensywnie się przygotowują.
Pamiętajmy!
„Ludzie, którzy czytają, podejmują lepsze decyzje, mają szansę na lepszą pracę, lepsze relacje z ludźmi, a nawet na dłuższe życie”.