Od dwóch lat nasza szkoła bierze udział w projekcie Pearson & BBC Live Classes – serii lekcji języka angielskiego prowadzonych online przez native speaker’ów. Dzięki tej inicjatywie, uczniowie ZSE mogą spotkać się na wspólnych lekcjach online z uczniami z innych krajów. Jest to niewątpliwie ciekawa alternatywa dla tradycyjnych zajęć językowych, pozwalająca rozwijać umiejętności językowe oraz kompetencje interkulturowe. Certyfikaty uczestnictwa czekają już na wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w lekcjach Pearson & BBC w bieżącym roku szkolnym!
   Wieloletnią tradycją Ekonomika jest organizowany Szkolny Konkurs Przysłów i Idiomów.
W kwietniu odbył się finał XII edycji Konkursu, w którym zwyciężyli ex aequo uczniowie klas trzecich –Małgorzata Witkowska (III 5 a TE) i Kamil Maternowski (III d TL).
Małgosia i Kamil otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.
   A już od września 2022 r. oferta językowa naszej szkoły zostanie wzbogacona o język hiszpański. Absolwenci szkół podstawowych, którzy wybierają naszą szkołę i będą kontynuować swoją naukę w zawodzie Technik Rachunkowości, oprócz języka angielskiego, będą zgłębiać tajniki języka Cervantesa. Czy warto? Oczywiście. Język hiszpański to obecnie drugi, po mandaryńskim, najczęściej używany język na Ziemi! Zapraszamy!