Środa, 22 marca 2017

W środę nasze spotkanie zaczęliśmy nieco później w salce parafialnej w Garsten, gdzie poprzedniego dnia pracowaliśmy w grupach tworząc wizje przyszłości.

DSC 2294

Zanim rozpoczęliśmy nasze show mieliśmy chwilkę czasu, aby dopracować szczegóły na próbie generalnej. Następnie każda z grup zaprezentowała przygotowaną przez siebie wizję 2067 roku.

DSC 2311

Mimo towarzyszącej tremie wszystko wyszło bardzo dobrze, co zostało udokumentowane na zdjęciach i zarejestrowane przez kamerę telewizyjną.

DSC 2312

Po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy debatę o przyszłości, moderowaną przez zaproszonych gości z Wiednia - Petera i Anitę. Wrew pozorom debata nie okazała sie trudnym zadaniem. Rozmawialiśmy o naszych wizjach przyszłości, dzieliliśmy się nadziejami i obawami związanymi z przyszłością.

DSC 2316

Po zakonczeniu debaty, nadszedł czas na lunch zamówiony w miejscowej pizzerii. Gdy już każdy zjadł zamówioną przez siebie pizzę ruszyliśmy zwiedzać Garsten.

DSC 2325

Zobaczyliśmy klasztor, który z zewnątrz wygląda bardzo ładnie, a od 1850 roku pełni funkcję więzienia. Weszliśmy do przepięknego kościoła, w którym podziwialiśmy jego malownicze wnętrze.

DSC 2329

DSC 2333

Od godziny 15 mieliśmy czas wolny. Spotkaliśmy się o 18:30 na przystanku, skąd ruszyliśmy do Theater am Fluss, gdzie czekała na nas świetna impreza.

DSC 2363

Tańczyliśmy, śpiewaliśmy karaoke, wszyscy cudownie się bawiliśmy. Zabawa skończyła sie dość wcześnie, bo już o godz 22, lecz mimo to był to jeden z najfajniejszych akcentów naszej wymiany, na której mogliśmy wszyscy sie jeszcze lepiej poznać i zintegrować.

DSC 2355

Izabela Pełka