Środa, 6 kwietnia 2016

Dzień rozpoczęliśmy od spotkania o godzinie 7:00 przed głównym wejściem do szkoły. Mimo, że pogoda nam nie sprzyjała to i tak dobry humor nas nie opuszczał.

Od razu wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do muzeum Stutthof w Sztutowie. Tragedia i los, który spotkał ludzi w tym miejscu poruszyły nas wszystkich i nie zostawiły nikogo obojętnym.

Następnie udaliśmy się na Westerplatte -  miejsca, gdzie zobaczyliśmy Cmentarz Poległych Obrońców Westerplatte oraz ruiny koszar. Punktem kulminacyjnym był Pomnik Obrońców Wybrzeża, skąd rozciągała się ciekawa panorama Nowego Portu.

Bardzo głodni udaliśmy się na smaczny obiad. W czasie gdy jedliśmy, pogoda trochę się polepszyła, więc z jeszcze lepszym nastawieniem zaczęliśmy zwiedzać Gdańsk, w tym miejsca związane z II Wojną Światową np.: Pomnik Obrońców Poczty Polskiej.

Następnie przeszliśmy się pięknym Traktem Królewskim i podziwialiśmy wiele zabytków. Znaleźliśmy również trochę czasu na kupienie pamiątek, więc każdy był zadowolony.

Przed godziną 18:00 wyruszyliśmy z Gdańska dość zmęczeni, lecz to nie powstrzymało nas żeby wolny czas w Grudziądzu spędzić razem nas zakupach.

Agnieszka Piechocka