Piątek, 8 kwietnia 2016

Szósty dzień naszego spotkania zaczęliśmy od podsumowania działań projektowych w sali nr 4. Znalazła się też okazja do wspólnej integracji oraz zjedzenia smakołyków przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. Były to już ostatnie wspólne chwile uczestników projektu w pełnym składzie, ponieważ na dzień dzisiejszy zaplanowali swój wyjazd goście ze szkoły w Rumunii oraz Steyr w Austrii. Zrobiliśmy ostatnie pamiątkowe zdjęcia, po których goście z Rumunii podziękowali nam za gościnę podczas ich pobytu w Polsce.

Pojawiły się pierwsze łzy i pożegnania, którym nie było końca. Około godziny 12:00 nasi rumuńscy przyjaciele musieli niestety wyjechać. Nikt nie lubi takich chwil. Odprowadziliśmy gości na szkolny parking do ich busa, aby pożegnać się z nimi i życzyć im spokojnej podróży do domu.

Następnie mieliśmy czas wolny na zakup pamiątek i ostatni wspólny spacer po grudziądzkiej starówce. O godzinie 13:00 spotkaliśmy się wszyscy na obiedzie w restauracji „Kuchnia”. Po obiedzie pojawiły się kolejne łzy, ponieważ tym razem żegnaliśmy się z grupą ze Steyr w Austrii.

W tym dniu usłyszeliśmy wiele wspaniałych słów oraz podziękowania za wszystkie chwile razem spędzone. Uczniowie z Kufstein i Merano spędzili popołudnie w domach gościnnych. Ponieważ pogoda dopisała, wielu z nich wybrało się na wycieczki, aby jeszcze lepiej poznać Grudziądz i okolice. 

Ola Janicka